menu

Realizacje

galeria zdjęć naszych prac

Pastelowy Mokotów

Lokalizacja: Warszawa
Pow. użytkowa wnętrza: 70m2

 

Wielkie zmiany to wielki potencjał. Ta zasada potwierdziła się po raz kolejny, tym razem w trakcie prac nad projektem mieszkania na warszawskim Mokotowie. Główne założenie – stworzenie nowoczesnej i przytulnej przestrzeni do życia.


W pierwszej kolejności skupiliśmy się na strefie dziennej, bo to w niej najwięcej czasu spędzają domownicy. Przestrzeń salonu została oddzielona od kuchni wysokim segmentem, w którym z jednej strony ukryliśmy lodówkę wraz z dodatkowym miejscem do przechowywania, a z drugiej umieściliśmy telewizor. Ten ruch pozwolił odzyskać nieco przestrzeni i wyznaczyć naturalną granicę pomiędzy dwiema strefami –  strefą kuchenną oraz wypoczynkową. Jeśli chodzi o kolorystykę, to postanowiliśmy zagrać kontrastem. Pastelowe barwy przełamane zostały czarnymi akcentami w postaci lamp. Całość uzupełnia ciekawie rozmieszczona roślinność.


Niemałym wyzwaniem był pokój nastolatki, którego projekt musiał być dopasowany do jej wieku i potrzeb. Przestrzeń ociepla różowa zabudowa łóżka, a podwieszany sufit kryje w sobie oświetlenie, którego układ imituje gwiezdną konstelację. Dzięki niemu po zmroku łóżko jest nastrojowo oświetlone. To sposób na to, aby nieco zaczarować codzienność.


W głównej sypialni znajdziemy tapicerowaną ścianę, będącą jednocześnie wezgłowiem łóżka. To nietypowe rozwiązanie wyróżnia również zamontowane pionowe oświetlenie LED. Koloru całości dodaje szafa przesłonięta miedzianym lustrem. 


Na uwagę zasługuje też główna łazienka. Połączenie bieli, drewna oraz wielu odcieni zieleni okazało się doskonałym wyborem. Wyłożona pionowymi płytkami przestrzeń wokół wanny przykuwa uwagę i dodaje świeżości całemu wnętrzu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Możesz też znaleźć nas na:
PEŁNY KONTAKT