menu

Realizacje

galeria zdjęć naszych prac

Studio lim

Lokalizacja: Warszawa
Pow. użytkowa wnętrza: 54,5m2

 

Kamienice stanowią jedne z najpiękniejszych elementów na mapie każdego miasta, a umiejętnie zrewitalizowane przeistaczają się w architektoniczne dzieła sztuki. Właśnie tak efektownie odnowiona, ponad stuletnia kamienica przy ul. Poznańskiej 16 na warszawskim Śródmieściu stała się domem dla pracowni LIM. Przeszklone patio prowadzi nas dalej do klatek schodowych, ale i lokali usługowych, takich jak restauracja czy galeria sztuki. To nad nią znajduje się pracownia architektoniczna LIM. Jej wnętrze stanowi definicję wykwintnego minimalizmu. Nowoczesny design odbiega od aranżacji kojarzonych z klasycznymi kamienicami, jednak dzięki spójności kolorystycznej — w całym budynku niepodzielnie króluje biel — udało się zachować architektoniczną spójność.

 

Aby uniknąć wrażenia sterylności, generowanego przez monochromatyczną, białą przestrzeń, została ona przełamana wysmakowanymi, zielonymi akcentami. Z kolei pomieszczenie sanitarne dowodzi, że przy odpowiedniej aranżacji nawet tak wymagający i niekonwencjonalny kolor, jak pudrowy róż, może wypaść elegancko oraz wytwornie.

 

Uwagę gości przykuwa również parkiet z bielonego jesionu. Dzięki niemu wnętrze — chociaż wciąż utrzymane w minimalistycznej stylistyce — stało się ciepłe, a także przytulne.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Możesz też znaleźć nas na:
PEŁNY KONTAKT